MİSYON VE VİZYONUMUZ

1988 tarihinde kurululan şirketimiz ilk olarak nakliyat alanında faaliyet göstermişdir.İlerleyen yıllarda  bünyemize sırası ile  sınai gazlar,petrol,hazır beton, beton kiremit, maden işletmeciliği, turizm ve konaklama katılmıştır.

Pelenkoğlu'nun 20 yılda müteşebbislik ve yatırım öncelikli şirket politikasının odağı bölgemizin ihtiyaçları olmuştur. Bartın da merkezi bulunan şirketimiz başta Batı Karadeniz olmak üzere Türkiye'nin her bölgesinde ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.
 
Pelenkoğlu Şirketler Grubu olarak her zaman dürüst ticaret ilkelerini ve güvenirliliği ön plana çıkartan bir strateji ile çalışıyoruz. İnsan odaklı ticari anlayış ile çalışan şirketimiz ticari hayatta kabul görerek kendisini ispatlamıştır.
 
Pelenkoğlu markası olarak ekonomik hayattan her zaman istikrar ve sürdürülebilirliği beklemekteyiz. Bunu da son yıllarda yaptığımız kalıcı yatırımlar ile ön plana çıkartıyoruz. Çevre dostu şirket anlayışı ile modern ve doğa dostu teknolojileri yatırımlarımızda kullanarak ; sürdürülebilir, yenilenebilir; kalıcı olmayı hedefliyoruz.
 
Şirket politikası kalıcı,sürdürülebilir olmak olan şirketimiz yatırmalarını Ar-Ge planlamalarına göre yapmaktadır.
 
Gelişen ve değişen ekonomik hayatta Pelenkoğlu Şirketler grubu olarak bütün şirketlerimizin bir marka ve değer olduğunu ön plana çıkartarak ileri ki zamana yönelik olarak daha fazla profesyonelleşme, bir Türkiye ve Dünya markası olma hedefleri gözetmekteyiz.
 
Pelenkoğlu şirketler grubu olarak her yıl kendi bölgemizde vergi sıralamasında üst sıralarda yer almaktayız. Yatırımlarını sürdüren bir şirket olarak yeni istihdam alanları yaratmaktayız.
 
Şirketimiz 1980li yıllarda beş kişi ile başlayan çalışan sayısını bugün yedi yüzlere ulaştırmıştırmış bir şirkettir. Pelenkoğlu şirketler grubu olarak en önemli önceliğimiz bölgenin ihtiyaçlarına göre  toplumsal faydayı arttırmayı planlayan kalıcı yatırımlar yapmaktır.
 
Ticari faaliyetlerinin yanında sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiren Şirketler Grubumuz, eğitim burslarına da öncelik vermektedir.