KURULUŞLARIMIZ

2000 yılında PELENKOGLU HAZIR BETON  ŞİRKETİ kurulmuştur. İlk üretime Çaycuma Hazır Beton tesisinde başlanmıştır. 2004 yılında Zonguldak ilinde 2. PELENKOGLU HAZIR BETON  Tesisi kurulmuş  ve Zonguldak Hazır Beton tesisinde üretim başlamıştır. 2005 yılında Bartın ilin de 3. PELENKOGLU HAZIR BETON tesisi kurulularak Hazır Beton alanındaki tesis sayısı arttırılıp üretim kapasitesi genişletilmiştir. 2011 yılında Zonguldak/Gökçebey  4. PELENKOGLU HAZIR BETON tesisi kurulmuştur. Şirketimiz üretimine artan tesis sayısı ve 70 araçlık filosu ile devam etmektedir.
 
 

2008 yılında PELENKOĞLU MADENCİLİK ŞİRKETİ kurulmuş ve bu alanda da faaliyete geçilmiştir.

1966 yılında İbrahim Pelenkoğlu tarafından Şahıs firması olarak kurulan firmamız ticari hayata nakliye işleri  yaparak başlamıştır. 1975 yılında nakliye işlerine ek olarak aldığı Bartın Çimento bölge bayiliği ile ilk bayi yapılanmalarının temeli atılmıştır. Büyümeye devam eden firmamız 1988 yılında PELENKOĞLU NAKLİYAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ olarak tüzelliğe kavuşmuştur. Şirketimiz faaliyetlerini yapı malzemeleri satışı ve grup içi nakliye olarak devam ettirmektedir. Yapı malzemeleri satışlarında Bartın, Gökçebey, Zonguldak ve İstanbul illerinde toplam 19,500 metrekare açık, 18,350 metrekare kapalı alanı olan 5 depo ile hizmet vermektedir.
Firmamız 1997 yılında DORUK BETON KİREMİT san.tic.ltd.şti adı altında Çaycuma Organize Sanayi bölgesinde, ilk olarak çimento esaslı beton kiremit imalıtı ile ticarete başlamıştır. 2004 yılında Pelenkoğlu Şirketler grubuna katılarak ünvanınıPELENKOGLU DORUK BETON KİREMİT san.tic.ltd.şti. olarak değiştirmiştir. 2004 yılından sonra, firmamız ürün gamında da değişikliklere giderek beton kiremit üretiminin yanında, yine çimento esaslı olarak, beton baca, beton biriket, süslü biriket, kilitli biriket, beton harpuşta, şev taşı ve beton direk üretimlerine başlamıştır.
2015 yılında faliyete geçen Northdoor Hotel; Pelenkoğlu Demir ÇELİK Şirketi bünyesinde çalışan 4 yıldızlı bir otel olarak ticari hayatını devam ettirmektedir.
2010 yılında PELENKOĞLU DEMİR ÇELİK ŞİRKETİ kurulmuştur. Şirketimizin ana faaliyet alanı konaklamadır. 2014 yılında yurt yapımı ile başlayan faaliyetlerine 2015 yılında Bartın’ının Amasra ilçesinde dört yıldıza sahip olan NORTHDOOR HOTEL’i de katarak konaklama alanında kendini kanıtlamıştır.